Havlíčkobrodské listy
29.4.2019

190429_2.jpgTýdeník Cesta Vysočinou
9.4.2019

190409_2.jpgTýdeník Cesta Vysočinou
9.4.2019

190409_1.jpgMartin Pluhař
21.3.2019

Sběratelská série Po stopách Karla Havlíčka Borovského pokračuje! Na loňské nálepky č. 1 - 4, které byly věnované našim pochodům, budou letos navazovat nálepky s náměty památníků KHB. Při příležitosti konání pochodu Jarní Vysočinou vycházejí tyto dvě nálepky: č. 5 s památníkem KHB v Parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě a č. 6 s bustou Josefíny Havlíčkové, matky KHB, která se nachází nedaleko odtud.

Za dvanáct nálepek pak coby odměnu získáte nový "havlíčkovský" odznak zdarma. Máte-li o nálepky zájem, kontaktujte autora této sběratelské edice: martin.pluhar(a)volny.cz.
Martin Pluhař
11.3.2019

Přemýšlím, jak uvést pochod v Horní Bříze. Obvykle jej nazýváme otvírákem sezóny. To bych se ale opakoval. A nic vhodnějšího mě nenapadá. Je to asi takhle - jakmile se přiblíží termín Hornobřízského puchýře, všichni turisté už vědí, že nová sezóna klepe na vrátka.-)

Atmosféru pochodu, trasy přívětivou krajinou a vždy příjemnou partu pravidelně se vracejících návštěvníků akce jsem vzpomínal už předcházející dva ročníky. Letos mě ale zaujalo ještě něco jiného. Pořadatelství pochodu se už třetím rokem po sobě samostatně ujal Jiří Calta, který tak navazuje na dlouholetou organizátorskou činnost Jardy Nováka, mimořádné osobnosti místní turistiky i hornobřízské pionýrské skupiny ... který své turisty i pionýry bohužel velmi předčasně navždy opustil.

Jiřího Caltu za ta léta pamatujeme jako vždy pečlivého zapisovatele a statistika pochodu, ke kterému si rok co rok chodíme pro svůj účastnický odznáček. Je to právě ten typ pořadatele, který se drží v pozadí, ale přitom má vše pečlivě zkoordinované a všechno to v přátelské atmosféře šlape jako dobře seřízené soukolí. Ač si to sami neuvědomujeme, tak se o nás letos v sobotu na štábu v základní škole i na trasách staralo celkem dvaačtyřicet lidí! A to je sakra hodně i na takový velký oddíl! Vypomáhali rodinní příslušníci, kamarádi, spříznění turisté. Vypomáhali, abychom si my - účastníci na trasách - mohli užívat bezstarostného víkendu. Když se na nás na všech kontrolách usmívali a nalévali nám v tom propršeném a větrném počasí na kuráž, nevadilo nám vůbec nic.-)

Když jsem z rodinných důvodů odjížděl už v sobotu před kuropěním domů, byl jsem sice uťapkaný, všechno oblečení mokré (buď zvenčí promočené, či zevnitř zpocené), ale naprosto happy. Jsou místa, kde se člověk cítí být spokojeným, kde je člověku fajn ... a kam se příští rok zase vrátí rád ... rád a se širokým, opětujícím úsměvem...
Vladimír Maršík, předseda ZO Havlíčkův Brod
8.2.2019

V roce 2018 jsme obnovili na Havlíčkobrodsku celkem 212 km pěší turistických tras. Mimo jiné:

-   červená TZT: Pohled - Havlíčkův Brod - Klanečná - Pohleď
-   modrá TZT: Havlíčkův Brod - Horní Krupá - Světlá nad Sázavou - Leškovice
-   zelená TZT: Lipnice nad Sázavou - Okrouhlice - Havlíčkův Brod - Rozňák
-   žlutá TZT: Chotěboř - Havlíčkův Brod - Golčův Jeníkov - Světlá nad Sázavou

Celková síť pěších turistických tras na Havlíčkobrodsku činí 620 km. Máme 27 aktivních značkařů.
Celková síť pěších tras na Vysočině činí 1104 km. Tyto trasy značí celkem 124 značkařů.
Věřím, že naše trasy prochází zajímavými místy, snad bez bloudění, a naopak jsou inspirací.
Přes veškerou snahu není možné vědět o všem, co se děje. Hlavně v lesích, které jsou napadeny kůrovcem. Prosím tedy, dejte nám vědět nebo přímo mně.
A máte-li chuť, přidejte se k nám do značení pěších tras. Budeme jedině rádi.